»V Piemontu in Lombardiji se je sneg v Alpah popolnoma stopil. Ledeniki in izviri v visokogorju so maja pomagali blažiti težave pri oskrbi z vodo, vendar se bodo razmere v prihodnjih letih še poslabšale, saj se bo povpraševanje po vodi za kmetijske in industrijske namene povečalo, rezerv pa ni več.«
»Ljudje si pomagajo z vodnjaki, s talno vodo. Talna voda tudi delno ni primerna za pitje ponekod, ker je v talnico marsikaj prišlo. Pojavljajo se bakterije, ljudje morajo biti zelo pazljivi.«
»Kar nekaj bi jih bilo ogroženih pri oskrbi s pitno vodo. Tu se pač ne gremo neke igrice. Tu so zadeve resne in tudi kontrole morajo biti.«
»Kmetje opozarjajo, da v Alpah, kjer je po navadi sneg, ni snega, sušijo se reke, sušijo se jezera. Kmetje sicer sadijo pridelek, a se bojijo, da bo zaradi suše propadel.«
»Temperature v Alpah naraščajo za več kot dvakratno svetovno povprečje in to ni dobra novica za industrijo, ki je odvisna od snega.«
»Vodo smo imeli v kotlih in tu prali. Bilo je grozno, ampak smo vseeno izpeljali stvar.«
»Ko jo je pregledala, je rekla, da nima takšnih materialov, kot jih je uporabila njena prejšnja ortodontka.«
»Najbolj izpostavljen je primer pridelave avokada in z njim povezanimi težavami glede porabe vode v sušnih predelih sveta.«
»Ljudje so brez vode, ogrevanja, elektrike, plina, prebivalstvo topi sneg za vodo oz. pitje.«
»Najbolj pereč je časovni zamik. To v praksi pomeni, da veljavni zakon, ki ga je vložila nekdanja koalicija, predvideva pogoj 24-mesečne vključitve v obvezno zavarovanje s področja dolgotrajne oskrbe, šele potem ima oskrbovanec možnost vključitve v dolgotrajno oskrbe.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju